O Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym i nie tylko...

Piątek, 19 grudnia, 2014

18 grudnia w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej odbyło się kilka ważnych spotkań. Urzędnicy rozmawiali o zmianach do procedury Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Popołudniu odbyło się dodatkowo spotkanie z mieszkańcami odnośnie konsultacji społecznych i ich podsumowania.

 

Pierwsze ze spotkań odbyło się z grupą pracowników Urzędu Miejskiego, którzy bezpośrednio zajmowali się procedurą w swoich wydziałach i biurach. Warsztat moderowany był przez Ewę Stokłuską z Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Wszyscy uczestnicy uznali, że II edycja Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego była lepiej przygotowaną procedurą od poprzedniej w odniesieniu współpracy międzywydziałowej. Uczestnicy uznali, że doświadczenie zakończenia I edycji pozwoliło im wyciągnąć wnioski. Spotkanie w głównej mierze poświęcone było pomysłom, które można wprowadzić do kolejnej edycji. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku spotkania, które skupiło Naczelników wydziałów i Kierowników biur. Sugestie co do zmian byłym różne. Wszystkie natomiast zostały spisane i zostaną rozpatrzone. 

 

Popołudniu odbyło się natomiast otwarte spotkanie z mieszkańcami, urzędnikami i członkami organizacji pozarządowych odnośnie przeprowadzonych konsultacji społecznych. Warsztat moderowany był przez Małgorzatę Koziarek z Fundacji Instytut Spraw Publicznych. Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali o tym, co należy zmienić w poszczególnych etapach. Poruszona została akacja informacyjna, zgłaszanie opinii oraz publikacja wyników. Wszyscy uczestnicy mieli także możliwość wyrażenia swoich opinii odnośnie konsultacji, w których brali udział. Wszystkie sugestie ze spotkania zostały spisane i przekazane do weryfikacji, dzięki czemu będzie można ulepszyć podobne procesy, które będą prowadzone w przyszłości.

 

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Obywatelska Dąbrowa” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
151617181920 21
22232425262728
2930

Serwis należy do Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.

^

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice