Ostatnie dni na składanie projektów

Poniedziałek, 18 maja, 2015

W środę 20 maja mija termin składania wniosków w tegorocznej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Przed nami ostatnie dni, kiedy można opracować i zaproponować przedsięwzięcie dla swojej dzielnicy.  

 

Projekty można składać w Urzędzie Miejskim w poniedziałek do godziny 17.00 lub we wtorek i środę do godziny 15.30. W Punktach Konsultacyjnych projekty będą przyjmowane w godzinach ich otwarcia. Projekty będą też przyjmowane w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości (budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Al. Tadeusza Kościuszki 25). Warto pamiętać, że tego dnia Inkubator będzie czynny do godziny 20.00.

 

Podczas weryfikacji pod uwagę brane będą m.in. własność gruntu, inne inwestycje zaplanowane w danym miejscu czy koszt mieszczący się w puli przyznanej dzielnicy. We wrześniu i październiku odbędą się fora mieszkańców, w czasie których autorzy przedstawią publicznie swoje projekty. W listopadzie przyjdzie czas na głosowanie. Pomysły, które zyskają największe poparcie, zostaną zrealizowane w przyszłym roku.  

 

Przypomnijmy, że Dąbrowski Budżet Partycypacyjny to 8 mln zł, do rozdysponowania bezpośrednio przez dąbrowian z 35 dzielnic. Za tę kwotę m.in. będą mogły powstać place zabaw, skwery czy boiska, w miejscach, które wskażą mieszkańcy. Można też wyposażyć klub osiedlowy, zorganizować festyn albo zrobić jeszcze coś innego – coś, czego brakuje w najbliższej okolicy.  

 

Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, czy taki pomysł już został zgłoszony. Jeśli tak, zamiast go dublować, można zaproponować inny projekt. Informacje o nich znajdują się w zakładce każdej z dzielnic.

 

Przypominamy też, że poza osobistym złożeniem wniosków w Urzędzie, w jednym z Punktów Konsultacyjnych czy Inkubatorze, do 20 maja gotowe projekty można również:

  • wysłać elektronicznie do godz. 23.59 (skan oryginalnych dokumentów wraz z listą poparcia, tak aby dało się rozpoznać oryginalne podpisy) na adres: twojadabrowa@dabrowa-gornicza.pl,
  • wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej ul. Graniczna 21, z dopiskiem „Budżet Partycypacyjny" - liczy się data stempla pocztowego

 

PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
2021222324 2526
2728293031

Serwis należy do Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.

^

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice