Obywatelska Dąbrowa nagrodzona!

Poniedziałek, 1 czerwca, 2015

Z okazji 25. rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe oraz Nagrody Obywatelskie. Nagrodę Obywatelską Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii Wspólnota Obywatelska otrzymała Gmina Miejska Dąbrowa Górnicza za inicjatywę „Obywatelska Dąbrowa”.  

 

Nagroda Obywatelska Prezydenta RP jest wyróżnieniem wybitnych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich na rzecz dobra wspólnego, które mogą stanowić wzory do naśladowania.  

 

Przyznawana jest w trzech kategoriach:

  • Wspólnota Obywatelska – dla gmin i powiatów, które w najszerszym stopniu umożliwią swym mieszkańcom uczestnictwo w realizacji zadań publicznych;
  • Partnerstwo Samorządów – dla jednostek samorządu, które będą ze sobą najefektywniej współpracować i wykształcą wzory działań dla innych;
  • Obywatelska Inicjatywa Lokalna – dla organizacji obywatelskich lub poszczególnych osób, które w szczególny sposób zasłużą się w pracy na rzecz dobra wspólnego.

 

Uroczyste wręczenie Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbywa się co roku przy okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. W tym roku nagrody wręczono 27 maja.  

 

Nagroda Obywatelska jest przyznawana za najwybitniejsze osiągnięcia wybrane wśród działań zamieszczonych na Witrynie Obywatelskiej, która ma na celu upowszechnianie dobrych praktyk.  

 

Gmina Miejska Dąbrowa Górnicza otrzymała Nagrodę za Dąbrowski Budżet Partycypacyjny, konsultacje społeczne, współpraca z NGO i niezliczone spotkania z mieszkańcami. To wyróznienie zarówno dla mieszkańców, tak licznie uczestniczących we wszystkich inicjatywach, wszystkich dąbrowskich społeczników,  jak i pracowników Urzędu Miejskiego.  

 

Gratulujemy!

PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
2021222324 2526
2728293031

Serwis należy do Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.

^

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice