Dzielnicowe Fora Mieszkańców za nami, a głosowanie już niebawem

Wtorek, 20 października, 2015

19 października odbyło się ostatnie, 35 Dzielnicowe Forum Mieszkańców w ramach tegorocznej trzeciej już edycji budżetu partycypacyjnego. Przypomnijmy, że to w ramach tych spotkań prowadzonych od początku września, autorzy (mieszkańcy poszczególnych dzielnic) ostatecznie decydują o kształcie projektu jaki trafi pod głosowanie. To szansa na dopasowanie projektu zgodnie z sugestiami pracowników Urzędu Miejskiego, łączenie projektów  lub ich wycofanie jeśli autor uznał, że projekt sąsiada jest ważniejszy i ciekawszy.  

 

Było o czym dyskutować bo w tym roku do Urzędu Miejskiego wpłynęło 247 pomysłów do realizacji we wszystkich 35 dzielnicach. Najwięcej, bo 22 w dzielnicy Mydlice Północne. Po jednym projekcie złożono w dzielnicach Piekło, Podlesie i Kuźniczka Nowa. Po okresie opiniowania projektów przez pracowników magistratu i dyskusji nad nimi przyjdzie czas na wybór tych, które miasto będzie realizowało w 2016 roku.  

 

Co do głosowania podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach głosować będziemy na projekty w dzielnicach w których deklarujemy zamieszkanie. Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek 16 listopada i potrwa do soboty 21 listopada.

 

2 listopada Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej opublikuje listy projektów, które będziemy mogli wybierać. Będzie więc chwila, aby poważnie zastanowić się co jest najważniejsze do realizacji w 2016 roku w poszczególnych dzielnicach. Listy będą dostępne w punktach konsultacyjnych oraz w zakładkach poszczególnych dzielnic.

 

Z początkiem głosowania, czyli od 16 listopada będzie można pobierać karty do głosowania odpowiednio dla dzielnicy w jej Punkcie Konsultacyjnym. Karty będzie można również pobrać z strony internetowej w celu jej wydrukowania.  

 

Przypomnijmy, że głosować można:

  • elektronicznie poprzez formularz znajdujący się na stronie Budżetu Partycypacyjnego www.twojadabrowa.pl,
  • korespondencyjnie poprzez przesłanie formularza na adres: 41-300 Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej, ul. Graniczna 21. O ważności karty do głosowania decyduje data stempla pocztowego,
  • poprzez złożenie formularza w Urzędzie Miejskim – Biuro Obsługi Interesantów lub w Punkcie Konsultacyjnym.

Dodatkowo w ostatnim  dniu głosowania tj. 21 listopada od godz. 9.00. do 14.00 pracownicy Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej będą pełnili dyżur dyżur w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości (Miejska Biblioteka Publiczna Al.T.Kościuszki), gdzie będzie można oddawać karty do głosowania dla wszystkich dzielnic.

PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223 242526
2728293031

Serwis należy do Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.

^

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice