Prezentacja modelu IV edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego

Wtorek, 9 lutego, 2016

Prace nad tegoroczną edycją Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego wchodzą w ostatni etap.

Prezentujemy zasady, które będą obowiązywały w tym roku. Na ostateczne Państwa uwagi czekamy do 29 lutego.

Prezentowany model jest efektem działań ewaluacyjnych prowadzonych w grudniu ubiegłego roku. Przypomnijmy, iż mieszkańcy poprzez ankietę mogli zgłaszać uwagi do procedury III edycji DBP.

Odbyły sie również dwa warsztaty, pierwszy ekspercki, w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, Rady Miejskiej, Urzędu Miejskiego.

Z kolei 8 grudnia swoje uwagi mogli wyrazić mieszkańcy (zobacz). Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym działania ewlauacyjne.

 

W zaproponowanym projekcie uchwały zmianie uległy zasady dotyczące weryfikacji projektów zgłaszanych na terenach jednostek organizacyjnych miasta. Wszystkie pomysły mieszkańców związne z tymi miejscami będą obligatoryjnie konsultowane przez Radę Działaności Pożyrtku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza.

W procedurze utrzymane zostało wyłączenie obszarów ogólnomiejskich, które z uwagi na swoje przeznaczenie mają zostać objęte innymi procesami konsultacyjnymi.

Dodany został również katalog projektów, które nie mogą być zgłaszane w ramach Budżetu Partycypacyjnego. W tegorocznej edycji również obowiązkowo będzie trzeba dołączyć mapkę z lokalizacją projektu oraz zgodę podmiotu posiadającego tytuł prawny do nieruchomości.

Liczba dzielnic nie ulegnie zmianie (35). Tym nie mniej, na wniosek mieszkańców dzielnica Tworzeń zwiększyła swój zasięg.

Nie zmienił się formularz składania projektów oraz sześciodniowy termin głosowania. Uwzględniono natomiast propozycję wprowadzenia progu frekwencyjnego przy głosowaniu. Do relizacji przejdą te projekty, które osiągnęły co najmniej 5% próg poprcia mieszkańców dzielnicy.

 

Do 29 lutego czekamy na Państwa ostateczne uwagi, które można zgłaszać:

  • elektronicznie poprzez formularz zgłaszania uwag, który należy przesłać na adres twojadabrowa@dabrowa-gornicza.pl,
  • korespondencyjnie poprzez formularz zgłaszania uwag, który należy przesłać na adres:Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywnosci Obywatelskiej, ul.Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza
  • osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7.30- 15.30 w Biurze Organizacji Pozarządowych i Aktywnosci Obywatelskiej u  (pok. 327) po wcześniejszym umówieniu tel. 32/295 96 38
  • podczas dyżuru pracownika BOP w dniu 25 lutego od. godz. 16.30 - 19.30 w Inkubatorze Społecznej Przesiębiorczości ul. Sienkiewicza 6A

 

Pobierz:

PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
151617181920 21
22232425262728
2930

Serwis należy do Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.

^

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice